něco o mp3

13. července 2006 v 20:41 | ANETA |  mp3

Základní informace

MP3 přehrávače jsou již několikátým rokem neoddělitelnou součástí našeho života a zaznamenávají stále větší technologický rozvoj. Přehrávače se zmenšují na miniaturní velikosti a cenová dostupnost pamětí je čím dál více příznivější. Umožní Vám mít svoji oblíbenou hudbu, lekce angličtiny nebo poslední přednášku ze školy stále po ruce, při různých aktivitách, v přírodě nebo doma. Největší výhodou formátu mp3 je jeho úspornost. Při převedení hudebního CD do mptrojky se sníží velikost originálního souboru asi 10x až 12x, bez ztráty kvality postřehnutelné pro lidské ucho. Do mp3 přehrávače s pamětí 256MB tak dostanete 4 až 5 alb s hudbou, nebo kompletní kurz pro výuku cizího jazyka.
Pro kvalitní přehrávače mp3 je samozřejmostí, kromě základního přehrávání audio souborů, disponování i dalšími funkcemi, jako jsou zabudované FM rádio, možnost přenosu datových souborů nebo diktafon. Máte již písničky z paměti ohrané? FM rádio tento problém vyřeší. Rádi si nahráváte písničky ze svých oblíbených stanic? Není nic lehčího než si je nahrát do paměti přehrávače přímo ve formátech MP3 nebo WAV. Potřebujete si zaznamenat poznámku a nemáte u sebe tužku a papír? Uvítáte zabudovaný diktafon s volitelnou kvalitou výstupního souboru. Dalšími doplňky kvalitního mp3 přehrávače bývá ekvalizér, rozhraní přenosu dat USB 2.0, podpora dalších formátů (wav, wma, asf ...), podsvícený displej s možností výběru barvy, zobrazení názvu interpreta a skladby, české menu, čtení paměťových karet a podpora aktualizace firmware. Převod z CD do formátu mp3 je velmi jednoduchý, na internetu existuje celá řada placených i volně dostupných programů, obsluhu kterých zvládne běžný uživatel PC. Odkazy na některé z nich i odkazy na další informace o mp3 naleznete v kategorii MP3 LINKY. Pro odpovědi na časté dotazy uživatelů je určena kategorie MP3 FAQ.
Jednoznačnou výhodou přehrávačů mp3 oproti klasickým přenosným CD přehrávačům je princip fungování. Odpadají jakékoliv mechanické pohyby během přehrávaní. MP3 přehrávač funguje velice jednoduše a poskytuje hudební zážitek s nízkou spotřebou energie, přímo ze své interní paměti. Zaručuje tak dlouhou životnost s vysokou intenzitou použitelnosti. Na trhu existuje celá řada modelů, které se liší se od sebe designem, velikostí interní paměti, množstvím doplňkových funkcí, dodávaným příslušenstvím a hlavně cenou. Více o tom, jak se rozhodovat při nákupu MP3 přehrávače naleznete zde.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Andrea Andrea | E-mail | Web | 16. září 2006 v 20:04 | Reagovat

Ahojky,mslíš že bys sem mohla dát písičku z ,,Noc na karlštejně" a název písně:,,Lásko má,já stůňu"Kdyštak my jí pošly na e-mail: kubesova.andrea@seznam.cz

Díky Andrea.

2 www.doplnky-fitness.cz www.doplnky-fitness.cz | Web | 19. ledna 2009 v 18:19 | Reagovat

Hele omlouvám se za reklamu, ale našel jsem docela dost dobrej web: www.doplnky-fitness.cz, najdete tam všechno od doplňků výživy až po profi fitness vybavení takže to určitě zkuste, stačí když kliknete na web a jste tam

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama